V rámci projektu Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi (APIV B)  realizátor Národní institut pro další vzdělávání (NIDV)  rozšiřujeme náš lektorský tým o odborníky z praxe v oblasti inkluze, a proto se na Vás obracíme s nabídkou spolupráce na pozici lektora.


Cílem 5letého celorepublikového projektu APIV B je mj. podpora kompetencí pedagogických pracovníků, managementu škol, státní správy a samosprávy v tématech spjatých s inkluzivním/společným vzděláváním. Více informací o tématech připravovaných v rámci DVPP pro školy zapojené do projektu viz Témata vzdělávacích akcí.

S činností lektorů na školách počítáme od přípravného týdne, tj. posledního srpnového týdne 2018 – s možností spolupráce až do června 2021. Spolupráci je možné zahájit i později v průběhu projektu. 

S lektory bude v rámci projektu APIV B (NIDV) uzavřena DPP nebo DPČ (1 vzdělávací akce (8 hod) = 3900 Kč) + cestovné ve výši hromadné dopravy.

V případě Vašeho zájmu vyplňte prosím co nejdříve Vstupní dotazník lektora ZDE.


Budete-li odpovídat kritériím lektora APIV, budeme Vás co nejdříve kontaktovat s bližšími informacemi o spolupráci.

Součástí přípravy lektorů zapojených do projektu APIV B je povinné metodické školení k tématům, které budete v rámci projektu lektorovat, v rozsahu 40 hodin v průběhu 4 let trvání projektu. Tato metodická setkání jsou organizována partnerským projektem APIV A realizovaným Národním ústavem pro vzdělávání (NÚV). Harmonogram metodických školení pro nejbližší období naleznete ZDE.

Pro školitele s nižší než dvouletou lektorskou praxí bude zorganizováno školení v lektorských a prezentačních dovednostech.

Obě školení jsou poskytována pro lektory APIV zdarma.

Děkujeme za Váš zájem a těšíme se na spolupráci s Vámi.